Pierwsza pożyczka za darmo – standardowy ruch firm pożyczkowych

Opublikowane przez Sylwia w dniu

Firmy pożyczkowe starają się za wszelką cenę pozyskać klientów, którzy z jakichś powodów nie mogą uzyskać kredytu w banku. Pierwsza pożyczka za darmo to jedna z ofert już niemal każdej firmy pozabankowej. Co to takiego, czy jest bezpieczne, czy można dostać darmową pożyczkę na 60 dni i ile kosztują kolejne pożyczki?

Pierwsza pożyczka za darmo – co to takiego?

Wiele osób z powodu niemożliwości spełnienia wszystkich warunków i wymagań, nie może otrzymać kredytu w banku. Z myślą o nich swoje oferty tworzą firmy pozabankowe. Istnieje ich całe mnóstwo, konkurencja jest ogromna, więc każda firma stara się przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. Mogłoby się wydawać, że pożyczka za darmo to mrzonka, bo przecież firmy nie robią tego charytatywnie, tylko po to, żeby na tym zarabiać. Jednak istnieje coś takiego jak pierwsza pożyczka za darmo. Jest to już standardowa oferta firm pożyczkowych, skierowana głównie do nowych klientów. Firmy chcą w ten sposób pokazać klientom jak to wszystko działa i skłonić do zaciągania później u nich kolejnych zobowiązań. Jest to więc sposób na pozyskiwanie nowych klientów. Zazwyczaj firmy oferują za darmo pożyczkę na kwotę do 1000 zł, na 30 dni, ale są nieliczne firmy, które oferują wyższe kwoty na nieco dłuższy okres spłaty. Trzeba tylko dobrze poszukać, a nie rzucać się na pierwszą lepszą ofertę.

Pierwsza pożyczka za darmo – czy to bezpieczne?

Nie ma nic dziwnego w tym, że wiele osób podchodzi ostrożnie do ofert pożyczkowych od firm pozabankowych, czyli parabanków. Podejrzliwie ludzie traktują również te darmowe pożyczki. Nie wierzą, że cokolwiek w dzisiejszych czasach może być jeszcze darmowe. Tymczasem uzyskanie pożyczki z zerowym oprocentowaniem jest jak najbardziej możliwe, ale tylko raz w jednej firmie. Za darmo można wziąć bowiem pożyczkę u danego pożyczkodawcy tylko pierwszy raz. Kolejne pożyczki są już pełnopłatne. Korzystanie z takich darmowych pożyczek jest w pełni bezpieczne, ale ostrożność nigdy nie zawadzi. Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki, musimy przeanalizować naszą sytuację finansową i ustalić plan jej spłaty. Kosztów nie poniesiemy bowiem tylko wtedy, gdy spłacimy zobowiązanie w terminie. Jeśli tego nie zrobimy, koszty zostaną w pełni naliczone. Wystarczy nawet tylko jeden dzień zwłoki. Jak zawsze, należy też dokładnie czytać umowy, gdyż w nich są zawarte wszelkie warunki dotyczące promocji oraz ewentualne kary za brak spłaty zobowiązania w terminie.

Pierwsza pożyczka za darmo na 60 dni

Zazwyczaj pierwsze pożyczki za darmo udzielane są na okres 30 dni. Niektóre firmy oferują jednak również takie pożyczki na 60 dni. Gdzie można dostać taką pożyczkę?

  • W Wonga.com – jedna z najpopularniejszych firm pożyczkowych udziela pierwszej pożyczki na kwotę nie większą niż 1500 zł. Spłatę można rozłożyć w czasie od 1 do 60 dni;
  • w MoneyMan – firma udziela darmowych chwilówek z czasem spłaty do 61 dni i tak samo jak Wonga.com na kwotę maksymalnie 1500 zł;

Niestety niewiele firm udziela takich pożyczek. Niektóre wycofały całkowicie takie oferty, a inne oferują takie pożyczki dopiero od drugiego razu. Są jeszcze firmy, które oferują darmowe pożyczki na 45 dni. Są to również tylko dwie firmy:

  • LendOn.pl – można tu pożyczyć nawet aż 2500 zł na okres od 5 do 45 dni i warto wspomnieć o wysokiej przyznawalności, nawet dla tych, którzy mają złą historię kredytową w BIK;
  • ExtraPortfel – Tak jak LendOn.pl firma ta oferuje pożyczki na okres od 5 do 45 dni, ale maksymalna kwota to 2000 zł.

Ile kosztują kolejne pożyczki?

Jak wskazuje sama nazwa omawianej oferty, za darmo otrzymamy tylko pierwszą pożyczkę w danej firmie. Każda kolejna zaciągana w tej samej firmie, będzie już obarczona pełnymi kosztami. Ile więc kosztuje taka pożyczka? Nie da się podać konkretnej ceny, gdyż zależy ona od wielu czynników. Przede wszystkim zależy od kwoty pożyczki oraz jej oprocentowania. Im wyższe oprocentowanie, tym większy koszt pożyczki. Ponadto trzeba pamiętać jeszcze o innych dodatkowych opłatach, takich jak różne odsetki czy prowizje. Warto dokładnie czytać umowy i dowiedzieć się, co grozi za nieterminową spłatę. Często są to karne odsetki, naliczane za każdy dzień zwłoki, więc kolejne raty wtedy robią się coraz wyższe. Na szczęście strony firm pożyczkowych, porównywarki i rankingi pożyczek posiadają kalkulatory pożyczkowe. Wystarczy zaznaczyć na nich kwotę oraz okres, na jaki chce się wziąć pożyczkę, a kalkulator obliczy nam wszystkie koszty i wysokość raty. Warto korzystać z takich kalkulatorów, gdyż są bardzo pomocne w wyborze odpowiedniej oferty.

Pierwsza pożyczka za darmo to ciekawa oferta dla każdego, kto jeszcze nie zaciągał nigdy żadnych zobowiązań i chciałby zobaczyć jak to wygląda i jak sobie poradzi. Warto skorzystać z takiej oferty, kiedy przytrafi się nam jakiś nagły, duży wydatek. Jeśli wzięliśmy już taką pożyczkę w jednej firmie – nic straconego. Nadal możemy zaciągać zupełnie darmowe pożyczki – w innych firmach, w których nie robiliśmy tego jeszcze nigdy.

Kategorie: Finanse